Strona Główna

Linki

Księga Gośœci

Kontakt

TELENOWELE

Klon
Miłość jak tequila
Namiętności
Rubi
W sidłach namiętności
Zakazana miłość
Zemsta
STARE TELCIE

AKTORZY

Adolfo Cubas
Andrea del Boca
Andreina Yepez
Angelica Rivera
Barbara Mori
Barbara Mosquera
Catherine Fulop
Claudia Alencar
Danna Garcia
Eduardo Yanez
Fabiola Colmenares
Fernando Carillo
Grecia Colmenares
Jorge Aravena
Jorge Reyes
Lucia Mendez
Martha Julia
Mayra Alejandra
Miguel de Leon
Natalia Streignard
Ricardo Darin
Roxana Diaz
Tatiana Capote
Veronica Castro


Bieda i slamsy
konieczność czy wybór ?

Dzielnice slamsów w Ameryce Południowej porastają wzgórza wokół każdego większego miasta. Tak jest w Caracas (wenezuela), w Sao Paulo czy Rio de Janeiro (brazylia), w Buenos Aires (argentyna) i wielu innych. To olbrzymie połacie pełne chaotycznych domów, chat, baraków, gdzie nie docierają media ani komunikacja miejska.

Poniżej zdjęcia z takiej dzielnicy w Sao Paulo (brazylia) o nazwie "Brasilandia".

kliknij na zdjęcie aby powiększyć


Slamsy są powszechnie postrzegane jako "wylęgarnię" problemów społecznych, takich jak przestępczość , narkomania , alkoholizm , wysoki wskaźnik chorób psychicznych i samobójstw, wysoki wskaźnik chorób ze względu na warunki sanitarne, niedożywienie i brak podstawowej opieki zdrowotnej. Powszechny jest braku dostępu do czystej wody, braku dostępu do kanalizacji i innej infrastruktury, słaba jakość konstrukcji budynków mieszkalnych, przeludnienia..

Dodatkowo mieszkańcy często są narażeni na różnego rodzaju katastrofy takie jak osuwanie się ziemi, trzęsienia ziemi i huragany tropikalne. Pożary to też często poważny problem.

Co myślą o swojej sytuacji sami mieszkańcy ?

Oczywiście, każdy marzy o polepszeniu swojej sytuacji. Pieniądze pod każdą postacią (markowe stroje, dobre samochody ..) imponują tu bardziej niż gdziekolwiek. Jednak jeśli przychodzi co do czego okazuje się, że zmian nikt nie chce ...

W Brazylii wprowadzany jest w życie program integracji favel z resztą miasta. Rodziny już dostają pieniądze za każde dziecko, które poślą do szkoły zamiast do pracy. Jednak radości nie widać. Zaczynają się narzekania. Teraz gdy dzielnica normalnieje, mieszkańcy muszą nauczyć się płacić za usługi, z których dotychczas korzystali za darmo: prąd czy telewizję kablową. Dotychczas przewody na lewo instalowały gangi...

Bandyci organizowali też życie społeczne faveli. Określali reguły: na swoim terenie nie wolno kraść, kobiety są szanowane, mężczyźni nie wychodzą z domu w obcisłych plażowych slipach, tylko w luźnych szortach do kolan. Sponsorowali dzień dziecka, fundując wszystkim dzieciakom drobne prezenty. Każdy mieszkaniec mógł iść do nich na skargę, np. w sprawie przemocy w rodzinie. To był skuteczny straszak, ponieważ nikt nie chciał trafić pod taki "sąd".

Młodym ludziom brakuje też kultowych weekendowych dyskotek, które były organizowane i sponsorowane przez handlarzy narkotyków dla wszystkich mieszkańców faveli. Gangsterzy opłacali nawet słynnych didżejów. W zależności od wysokości tygodniowego utargu fundowali tanie wino czy piwo wszystkim gościom i sprzedawali narkotyki po promocyjnych cenach.

Jak mają żyć teraz ?

Zostali w tych samych favelach z tym, że bez "opieki", rozrywek, możliwości zarobku. A dodatkowo muszą płacić za wszystko.

MIEJSCA

Buenos Aires

Caracas

Cancun

Mexico

Rio de janeiro

Sao paulo

Tequila

Wyspy - Wenezuela

ROZRYWKA

Filmy dokumentalne

Filmy fabularne

Książki, prasa

Moda, makijaż

Muzyka latino

Taniec (pereo)

Telewizja latino

ŻYCIE LATINO

Bieda i slamsy

Gangi

Korupcja

Kult macho

Kult piękna

Milionerzy - jak żyją ?

Morderstwa kobiet

Narkotyki

Plemiona ameryki płd

Religia a czary

Więzienia

DLA TURYSTÓW

Nauka języka

Przed wyjazdem

Organizacja wyjazdu

Na co uważać


CopyRight © 2011 Telenowele.strefa.pl