Strona Główna

Linki

Księga Gośœci

Kontakt

TELENOWELE

Klon
Miłość jak tequila
Namiętności
Rubi
W sidłach namiętności
Zakazana miłość
Zemsta
STARE TELCIE

AKTORZY

Adolfo Cubas
Andrea del Boca
Andreina Yepez
Angelica Rivera
Barbara Mori
Barbara Mosquera
Catherine Fulop
Claudia Alencar
Danna Garcia
Eduardo Yanez
Fabiola Colmenares
Fernando Carillo
Grecia Colmenares
Jorge Aravena
Jorge Reyes
Lucia Mendez
Martha Julia
Mayra Alejandra
Miguel de Leon
Natalia Streignard
Ricardo Darin
Roxana Diaz
Tatiana Capote
Veronica Castro


Filmy dokumentalne
ciekawe filmy o ameryce południowej ..

wenezuela

CHAVEZ - droga do zwycięstwa
Chavez wymierzył ostrze swej polityki w Stany Zjednoczone, walcząc z obecnością USA w Ameryce Łacińskiej. Mogłoby się wydawać, że w konfrontacji z tak potężnym krajem małe państewko jest z góry skazane na niepowodzenie. Lecz ziemia pod jeziorem Maracaibo i w dorzeczu Orinoko skrywa prawdziwy skarb - złoża ropy naftowej.
PRZEPIS NA MISS - seria : "kobieta na krańcu świata" Wenezuela to prawdziwa fabryka piękna. Wenezuelki są absolutnymi rekordzistkami w ilości posiadanych tytułów w konkursach piękności. Sześciokrotne zwycięstwo w konkursie Miss Universe, pięć tytułów Miss International i Miss World. Żaden inny kraj nie może poszczycić się takimi sukcesami. W czym tkwi sekret olśniewających urodą kobiet z Wenezueli?
WOJCIECH CEJROWSKI - seria : "boso przez świat"
kilka odcinków poświęconych wenezueli :
• macho • jedzenie w dżungli • na ryby • łódź • maniok • walki kogutów
• największa łąka świata • polowanie • boso, ale w ostrogach

salvador

LA VIDA LOCA
Dokument opowiada historię kilku członków siejącego postrach w Salwadorze ulicznego gangu. Zabójstwa, strzelaniny, uczestnictwo w pogrzebach przyjaciół - tak wygląda codzienność bohaterów filmu. Frustracja spowodowana brakiem perspektyw na prowadzenie normalnego, godziwego życia - to główny powód, dla którego wielu salwadorskich nastolatków schodzi na drogę przestępstwa

meksyk

ALE JAZDA, ALE MEKSYK - seria : "boso przez świat"
Odcinek cyklu dotyczący miasta Meksyk. Jak to miasto moloch rozwiązało problem komunikacji? Jak bezpiecznie, ale i ciekawie przemierzać kilkudziesięciokilometrowe odległości dzielące poszczególne dzielnice? Wojciech Cejrowski, nie kryjąc podziwu wobec Mexico, przedstawia widzom tajniki jazdy tamtejszymi taksówkami, nie zawsze bezpiecznymi i legalnymi.
MEKSYK - seria : "elitarne służby specjalne"
Aeromobilna Grupa Sił Specjalnych zwana Gafes to elitarny oddział Meksykańskich Sił Zbrojnych, którego zadaniem jest tropienie, chwytanie i wnoszenie oskarżeń przeciwko przywódcom kartelu narkotykowego w całym kraju. Jednostka specjalizuje się w walce na zróżnicowanym terenie: od miejskiej guerilli, przez dżunglę, po ciężkie warunki pustynne.

kolumbia

PABLO ESCOBAR
Swego czasu najbardziej poszukiwany przestępca, przywódca imperium zorganizowanej przestępczości, baron narkotykowy, który kontrolował 80% przemytu kokainy na świecie. Pablo Escobar w czasach prosperity potrafił zarobić nawet milion dolarów dziennie. Posiadał majątek wart 5 miliardów USD, prywatny ogród zoologiczny z rzadkimi okazami zwierząt oraz własną armię złożoną z żołnierzy i kryminalistów.
WOJNA I POKÓJ W KOLUMBII
Film opowiada o trójce młodych ludzi, którzy żyją na terenach kontrolowanych przez powiązane z narodowymi bojówkami gangi. Medellin w Kolumbii to miasto nastoletnich wdów z dziećmi. Ojcowie zginęli w niekończącej się wojnie domowej. Dla głównych bohaterów dokumentu, wojna prawicowych grup paramilitarnych i lewicowych guerrillas to tylko niebezpieczne potyczki ulicznych gangów..
WOJNY KOKAINOWE - seria : "ewa ewart przedstawia.."
Obraz wojny domowej w Kolumbii, widziany oczami przywódcy najgroźniejszej w kraju terrorystycznej grupy paramilitarnej Carlosa Castano.
KOLUMBIA - seria : "wszystko o gangach"
Ross Kemp wyrusza do Kolumbii od lat nękanej wojnami narkotykowymi.Tropi Sicarios, tajemniczy i niezwykle wpływowy gang płatnych morderców.
KRAJ 30 TYSIĘCY ZAKŁADNIKÓW
Branie zakładników stanowi w tym regionie poważny problem. W dżungli ponad 30 tysięcy osób czeka na uwolnienie. Są to głównie Kolumbijczycy, których otacza mur obojętności. Pochodzą ze wszystkich warstw społecznych, niektórzy z nich są nieletni. Władze zmobilizowały ogromne środki przeciwko przestępcom.
WITAMY W KOLUMBII
Kolumbia to scena, gdzie odgrywa się jedna z największych tragedii wojennych naszych czasów. Dzisiaj działa nieprawowity, pozbawiony władzy rząd. Oto okoliczności, w których zaczyna się nowy okres wyborczy, okres zawirowań, podczas którego Catalana Villar podejmuje próbę zrozumienia skrajnie złożonej i skomplikowanej sytuacji swojej ojczyzny.
KOLUMBIA - seria : "elitarne służby specjalne"
Elitarne oddziały bezlitośnie rozprawiają się z producentami kokainy, wykorzystując do tego celu broń i sprzęt najwyższej technologii, m.in. helikoptery zwane "czarnymi jastrzębiami". Niestety, narkotykowe gangi w obronie swych upraw używają wszelkich możliwych środków.

brazylia

BRAZYLIA - seria : "elitarne służby specjalne"
Sytuacja w fawelach - dzielnicach biedoty Rio de Janeiro coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Walką z handlarzami narkotyków, wandalizmem, porwaniami i lokalnymi gangami zajmuje się przede wszystkim BOPE - Specjalny Policyjny Batalion Operacyjny, utworzony już w 1978 roku.

boliwia

KOKAINA, nieletni przemytnicy - seria : "czy świat oszalał ?"
Boliwia jest jednym z największych w świecie dostawców kokainy. Surowcem do jej produkcji są liście koki uprawianej w tym kraju przez wielu rolników. Po każdej udanej akcji niszczenia zbiorów i ukrytych w dżungli wytwórni narkotyku ubogim ludziom w oczy zagląda głód.
ZAPAŚNICZKA - seria : "kobieta na krańcu świata"
Obskurny ring, temperatura bliska zera, slums wysoko w Andach, wśród widzów pijani mężczyźni – oto sceneria walk cholitas - zapaśniczek w koronkach. W dużej mierze zapasy te są wyreżyserowaną pantomimą, jednak niektóre pojedynki kończą się rozlewem krwi.

argentyna

KOBIETA KOWBOJ - seria : "kobieta na krańcu świata"
Poznajemy niezwykła młodą kobietę- Edith, która od dzieciństwa miała raczej męskie zainteresowania- kowbojstwo i piłkę nożną. Obie pasje udaje się jej realizować. Razem z Martyna obserwujemy codzienne życie dziewczyny- gaucza.

MIEJSCA

Buenos Aires

Caracas

Cancun

Mexico

Rio de janeiro

Sao paulo

Tequila

Wyspy - Wenezuela

ROZRYWKA

Filmy dokumentalne

Filmy fabularne

Książki, prasa

Moda, makijaż

Muzyka latino

Taniec (pereo)

Telewizja latino

ŻYCIE LATINO

Bieda i slamsy

Gangi

Korupcja

Kult macho

Kult piękna

Milionerzy - jak żyją ?

Morderstwa kobiet

Narkotyki

Plemiona ameryki płd

Religia a czary

Więzienia

DLA TURYSTÓW

Nauka języka

Przed wyjazdem

Organizacja wyjazdu

Na co uważać


CopyRight © 2011 Telenowele.strefa.pl