Strona Główna

Linki

Księga Gośœci

Kontakt

TELENOWELE

Klon
Miłość jak tequila
Namiętności
Rubi
W sidłach namiętności
Zakazana miłość
Zemsta
STARE TELCIE

AKTORZY

Adolfo Cubas
Andrea del Boca
Andreina Yepez
Angelica Rivera
Barbara Mori
Barbara Mosquera
Catherine Fulop
Claudia Alencar
Danna Garcia
Eduardo Yanez
Fabiola Colmenares
Fernando Carillo
Grecia Colmenares
Jorge Aravena
Jorge Reyes
Lucia Mendez
Martha Julia
Mayra Alejandra
Miguel de Leon
Natalia Streignard
Ricardo Darin
Roxana Diaz
Tatiana Capote
Veronica Castro


Latynoskie gangi
mara salvatrucha

Gang "Mara Salvatrucha" często określany skrótem "MS" lub "MS-13" to produkt wojny domowej w Salwadorze, która w latach 1980-1992 pochłonęła ponad 100 tysięcy ofiar. Jej symbolem stały się szwadrony śmierci w brutalny sposób pacyfikujące całe miasta. Wojna ta doprowadziła do humanitarnej katastrofy. W jej wyniku do Stanów Zjednoczonych trafiły tysiące salwadorskich imigrantów. Władze w Waszyngtonie, pozwalając przybywać do USA uciekającym przed wojną Salwadorczykom, same zorganizowały sobie import przemocy z zagranicy...


Mara Salvatrucha składa się luźno powiązanych ze sobą klik. Najbardziej brutalne z nich to osławione "MS-18" i "Sombra Negra". W skład Mara Salvatrucha wchodzą tylko obywatele państw Ameryki Środkowej : Salwadoru, Nikaragui, Hondurasu i Gwatemali. Brutalne metody stosowane przez gang to wynik tego, iż został on stworzony przez osoby, które na własne oczy doświadczyły krwawego koszmaru wojny domowej w Salwadorze. Pod względem aktów krwawej zemsty, MS-13 przebija wszystkie pozostałe gangi.


Członkowie gangu wyróżniają się charakterystycznym ubiorem na który składają się czarne szerokie spodnie i białe podkoszulki. Znakiem firmowym są liczne tatuaże, zdobiące całe ciało, w tym także twarz. Najbardziej popularne z nich to napisy w rodzaju "MS", "MS-13" czy "Salvatrucha". W ostatnich miesiącach członkowie gangu zdecydowali się jednak na stopniowe porzucenie tej symboliki, tak by nie rzucać się za bardzo w oczy stróżom prawa.

Mara Salvatrucha w Stanach Zjednoczonych liczy obecnie co najmniej 50 tysięcy członków. Dodatkowo, według szacunków, w państwach Ameryki Środkowej działa 100 tysięcy Maras. Jak podkreślają władze, liczba ta ciągle rośnie.

Kobiety i dzieci w Maras ..Na temat gangu MS-13 nakręcono bardzo dobry film dokumentalny z udziałem członków gangu : "La Vida Loca" (postrzelone życie). Film dostępny jest z polskim lektorem.

Reżyser został zamordowany po nakręceniu filmu ..
a członkowie gangu w większości nie doczekali nawet zakończenia filmu

MIEJSCA

Buenos Aires

Caracas

Cancun

Mexico

Rio de janeiro

Sao paulo

Tequila

Wyspy - Wenezuela

ROZRYWKA

Filmy dokumentalne

Filmy fabularne

Książki, prasa

Moda, makijaż

Muzyka latino

Taniec (pereo)

Telewizja latino

ŻYCIE LATINO

Bieda i slamsy

Gangi

Korupcja

Kult macho

Kult piękna

Milionerzy - jak żyją ?

Morderstwa kobiet

Narkotyki

Plemiona ameryki płd

Religia a czary

Więzienia

DLA TURYSTÓW

Nauka języka

Przed wyjazdem

Organizacja wyjazdu

Na co uważać


CopyRight © 2011 Telenowele.strefa.pl