Strona Główna

Linki

Księga Gośœci

Kontakt

TELENOWELE

Klon
Miłość jak tequila
Namiętności
Rubi
W sidłach namiętności
Zakazana miłość
Zemsta
STARE TELCIE

AKTORZY

Adolfo Cubas
Andrea del Boca
Andreina Yepez
Angelica Rivera
Barbara Mori
Barbara Mosquera
Catherine Fulop
Claudia Alencar
Danna Garcia
Eduardo Yanez
Fabiola Colmenares
Fernando Carillo
Grecia Colmenares
Jorge Aravena
Jorge Reyes
Lucia Mendez
Martha Julia
Mayra Alejandra
Miguel de Leon
Natalia Streignard
Ricardo Darin
Roxana Diaz
Tatiana Capote
Veronica Castro


Ile zarabiają gwiazdy ?
szokująco małe i duże liczny..

meksykańskie zarobki

Meksyk jest krajem, w którym aktorzy zarabiają najlepiej, a ich zarobki nie są uzależnione od rynkowego sukcesu seriali. Wynagrodzenie podczas miesięcy pracy w Meksyku jest trzy razy wyższe od wynagrodzenia w miesiącach "uśpienia", a kontrakty nawet pięcio- lub siedmioletnie. Niestety, takie warunki są proponowane tylko Meksykanom, a aktorzy z innych krajów dostają kontrakty najwyżej trzyletnie, i jest w nich ustalona liczba telenowel, w których muszą wystąpić.

Telewizja Televisa
Televisa ma podpisane kontrakty na wyłączność z około 500 aktorami.
Aktualnym rekordzistą Televisy jest Saul Lizaso: dostaje w sumie około miliona dolarów za telenowelę, po 50 tys. dolarów za miesiące, w których nie pracuje. Thalia podczas kręcenia Rosalindy (serial kręcono przez prawie dwa lata) dostawała miesięcznie 150 tys. dolarów. Co miesiąc zarabiała więc równowartość trzech Mercedesów Benz E320 (ile jest prawdy w plotce głoszącej, że Thalia jest właścicielką 1000 par butów? Podobno jej jednorazowe zakupy "obuwnicze" to np. 40 par najsłynniejszego meksykańskiego projektanta Fernanda Piresa).

Telewizja Azteca
W miesiącach, w których aktorzy nie grają, nie dostają pensji, a firma opłaca jedynie ich wydatki związane ze statusem gwiazdy, np. utrzymanie samochodu i jego kierowcy, czynsz za apartament, rachunek za telefon komórkowy. Za telenowelę grający w niej główne role otrzymują 100-150 tys. dolarów (czyli tyle, ile Thalia za miesiąc). Nagrywanie telenoweli trwa zwykle około pół roku. Dzieci biorące udział w telenowelach meksykańskich dostają zwykle około 1,8 tys. dolarów za odcinek.

kolumbijskie zarobki

Ana Karina Orozco po międzynarodowym sukcesie telenoweli "Yo soy Betty la fea" dostaje miesięcznie 25 tys. dolarów a i tak uznawana jest za najlepiej opłacaną aktorkę kolumbijską.

peruwiańskie zarobki

Aktorzy o podobnym statusie w Peru dostają 10-15 tys. dolarów miesięcznie.

wenezuelskie zarobki

Wypadają najgorzej na tle innych krajów. Natalia Streignard otrzymała 9,5 tys. dolarów za rolę rywalki głównej bohaterki w La nińa de mis ojos. Adrian Delgado 9,5 tys. dolarów za główną rolę w Guerra de mujeres. Gaby Espino 12 tys. dolarów za główną rolę w Guerra de mujeres i 9,5 tys. dolarów za rolę w A calzón quitao. Milena Santander 6,7 tys. dolarów. Gabriela Vergara 6,7-9,5 tys. dolarów za główną rolę w Felinie. Guillermo Davila16,2 tys. dolarów za główną rolę w Felinie. Gustavo Rodriguez 16,2 tys. dolarów za "Mambo y canela" plus wolne weekendy na pracę w teatrze. Marcelo Cezan 25 tys. dolarów za "Mambo y canela" plus dom, samochód i szofera.

MIEJSCA

Buenos Aires

Caracas

Cancun

Mexico

Rio de janeiro

Sao paulo

Tequila

Wyspy - Wenezuela

ROZRYWKA

Filmy dokumentalne

Filmy fabularne

Książki, prasa

Moda, makijaż

Muzyka latino

Taniec (pereo)

Telewizja latino

ŻYCIE LATINO

Bieda i slamsy

Gangi

Korupcja

Kult macho

Kult piękna

Milionerzy - jak żyją ?

Morderstwa kobiet

Narkotyki

Plemiona ameryki płd

Religia a czary

Więzienia

DLA TURYSTÓW

Nauka języka

Przed wyjazdem

Organizacja wyjazdu

Na co uważać


CopyRight © 2011 Telenowele.strefa.pl