Strona Główna

Linki

Księga Gośœci

Kontakt

TELENOWELE

Klon
Miłość jak tequila
Namiętności
Rubi
W sidłach namiętności
Zakazana miłość
Zemsta
STARE TELCIE

AKTORZY

Adolfo Cubas
Andrea del Boca
Andreina Yepez
Angelica Rivera
Barbara Mori
Barbara Mosquera
Catherine Fulop
Claudia Alencar
Danna Garcia
Eduardo Yanez
Fabiola Colmenares
Fernando Carillo
Grecia Colmenares
Jorge Aravena
Jorge Reyes
Lucia Mendez
Martha Julia
Mayra Alejandra
Miguel de Leon
Natalia Streignard
Ricardo Darin
Roxana Diaz
Tatiana Capote
Veronica Castro


Religia a czary
kontynent sprzeczności

Ameryka Południowa to najbardziej katolicki kontynent na kuli ziemskiej. I jest to wiara naprawdę żarliwa i szczera .. prosto z serca..

Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by wśród ludzi zamieszkujących mniejsze miasta panoszyły się zabobonny, wiedźmy i demony. Katolicyzm przeplata się z wierzeniami ludowymi, stanowiącymi kontynuację tradycji prekolumbijskich : żywy jest kult świętych, a związek człowieka z przyrodą nierozerwalny.

Każdy w domu posiada ołtarzyk z figurką swego świętego, któremu codziennie zapala świeczkę i do którego codziennie się modli. Do kościoła idzie się tylko wtedy gdy naprawdę trzeba np. pomodlić się o deszcz przy długotrwałej suszy lub o słońce, gdy deszcz pada zbyt długo, gdy spotyka tragedia...

Dla Indian ważne są rzeczy, których mogą dotknąć, zobaczyć, które nie działają tylko na ich wyobraźnię. Jeżeli czczą Maryję, Jezusa lub któregokolwiek ze Świętych, to muszą mieć przed sobą konkretną figurę, obraz lub inny wizerunek, z widocznymi rysami twarzy, ciałem. Wszelka symbolika nie przemawia do nich w żaden sposób. Mając konkretną figurę, ubierają ją, upiększają. Np. Maryi zakładają kolczyki, wkładają perukę. Zawsze musi to być przedstawienie żywego, prawdziwego człowieka. . Ta religijność jest bardzo prosta, ale bardzo konkretna. Innym przykładem jest spowiedź. Tamtejsi księża do konfesjonału zabierają… pejcze! Pokuta bowiem musi być też prawdziwa. Oczywiście nie jest to taki biczowanie, jakie znamy ze średniowiecznych przekazów, ale oni wiedzą, że grzech trzeba odpokutować i traktują pokutę bardzo dosłownie.. Bardzo to sobie chwalą, bo kiedy ksiądz zada za pokutę modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, to dla nich to nie jest żadna pokuta. Pokuta musi boleć i dlatego ksiądz ma w konfesjonale trzy pejcze: mały , średni i duży w zależności od rodzaju grzechów.

MIEJSCA

Buenos Aires

Caracas

Cancun

Mexico

Rio de janeiro

Sao paulo

Tequila

Wyspy - Wenezuela

ROZRYWKA

Filmy dokumentalne

Filmy fabularne

Książki, prasa

Moda, makijaż

Muzyka latino

Taniec (pereo)

Telewizja latino

ŻYCIE LATINO

Bieda i slamsy

Gangi

Korupcja

Kult macho

Kult piękna

Milionerzy - jak żyją ?

Morderstwa kobiet

Narkotyki

Plemiona ameryki płd

Religia a czary

Więzienia

DLA TURYSTÓW

Nauka języka

Przed wyjazdem

Organizacja wyjazdu

Na co uważać


CopyRight © 2011 Telenowele.strefa.pl